Temmuz 1, 2022

Artuklu’da kilitli parke taşı döşeme çalışmaları sürüyor (Basında biz sondakika.com)

Haber Linki: TIKLAYIN Artuklu ilçesinde kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor. Artuklu ilçesinde kilitli parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor. Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, kırsal mahallelerde ve şehir merkezinde yapılmadık yol bırakmayacaklarını söyledi. Vatandaşların refahını artırmak için çalışmaları büyük bir özveriyle sürdürdüklerini kaydeden Tutaşı, sorunları halkla birlikte çözeceklerini belirtti.     Her soruna el atacaklarını ifade eden Tutaşı, “Kentimizi yaşanır bir şehir haline getirene kadar mücadelemizi ve hizmetimizi göstereceğiz. Belediyemiz her zaman vatandaşın yanındadır ve en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir.” dedi.    
Haziran 24, 2022

Engelli kadına ortopedik yatak desteği (Haberler.com)

-Engelli Elif Üzüm’den detay. -Belediye ekiplerinin yatağı düzenlemesi. -Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı konuşması. -Elif Üzüm’ün ablası Feride Üzüm ile röportaj. -Engelli Elif Üzüm’den detay. -Belediye ekiplerinin yatağı düzenlemesi. -Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı konuşması. -Elif Üzüm’ün ablası Feride Üzüm ile röportaj. Mardin’de engelli kadına ortopedik yatak desteği MARDİN – Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, zihinsel ve bedensel engelli Elif Üzüm’e ortopedik yatak desteğinde bulundu. Artuklu Belediyesince, ilçede yaşayan 31 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Elif Üzüm’e ortopedik yatak yardımı yapıldı. Tutaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, duruma kayıtsız kalmadıklarını belirterek, Üzüm için elinden geleni yapacağını söyledi. Engellilere desteklerinin süreceğini ifade eden Tutaşı, şöyle konuştu: “Belediyecilik sadece çöp toplamak, caddeleri yıkamak değildir, sosyal konular da duyarlı olmamız gerekiyor. Böyle insanları da kucaklamamız lazım. Bunlar özel insanlarımız, böyle durumda olan insanlarımızın her zaman yanında olacağım.” Üzüm’ün ablası Feride Üzüm ise destek için Tutaşı’na teşekkür ederek, “Şu an Elif çok mutlu. Allah razı olsun, mutlu olduk.” dedi.
Haziran 23, 2022

Tutaşı’dan Belediye Çalışanlarına Banka Promosyon Jesti (Basında Biz Mardinlife.com)

Mardin Artuklu Belediyesinde çalışan memur, işçi ve Belediye Personel AŞ. çalışanları maaşlarının ödeneceği banka ihale ile belirlendi. İhaleyi alan banka her çalışana 9 bin 800 TL promosyon vermeyi taahhüt etti.   Mardin Artuklu Belediyesinde çalışan memur, işçi ve Belediye Personel AŞ. çalışanları maaşlarının ödeneceği banka ihale ile belirlendi. İhaleyi alan banka her çalışana 9 bin 800 TL promosyon vermeyi taahhüt etti. Şeffaf bir ortamda, eşitlik ve rekabeti sağlayacak şekilde, Mardin’de şubesi bulunan bütün bankaların katılımına ve teklif vermesine açık olarak yapılan görüşmede ihaleyi en çok teklif veren banka kazandı. Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın İlçe banka yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen ihale sonucunda açıklamada bulundu. Tutaşı: “İşçinin, emekçinin her zaman yanında olan belediyemiz, memur, işçi ve Belediye Personel AŞ. çalışanlarımızı kapsayan maaş ödeme protokolünü en yüksek teklifi veren banka ile imzaladık. Üç yıllık protokol karşılığında belediyemiz çalışanlarına 9 bin 800 TL promosyon alacak. Tüm emekçilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.  
Haziran 8, 2022

Artuklu’da sokak sağlıklaştırma çalışması (Haberler.com)

Artuklu Belediyesi tarafından başlatılan sokak sağlıklaştırma çalışması sürüyor. Artuklu Belediyesi tarafından başlatılan sokak sağlıklaştırma çalışması sürüyor. Artuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince başlatılan bakım, onarım ve yenileme çalışmaları Gül Mahallesinde devam ediyor. Artuklu Belediyesi Başkanı Abdülkadir Tutaşı, çalışmaların tarihi Mardin dokusuna uygun bir şekilde yapıldığı belirtti. Çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlara huzurlu ve sağlıklı ulaşım imkanı sağlayacaklarını kaydeden Tutaşı, şöyle devam etti: “Artuklu ilçemiz tarihi bir yer ve bu tarihi dokuyu en güzel şekilde korumak bizim görevimiz. İhtiyaç duyulan noktalarda çalışma yapıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında sokaklarımızın güzelliğine güzellik katacağız. Halkımıza güzel ve kaliteli bir şekilde hizmetimizi sürdüreceğiz. Her şey Mardin ve halkımız için.”    
Mayıs 14, 2022

Artuklu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ve ortopedik yatak desteği sağlandı.

Artuklu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ve ortopedik yatak desteği sağlandı. Artuklu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ve ortopedik yatak desteği sağlandı.Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, yaptığı açıklamada, her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Amaçlarının engelli vatandaşların yaşamı kolaylaştırmak olduğunu kaydeden Tutaşı, şimdiye kadar 25 akülü sandalye, 25 aküsüz sandalye ve 50 ortopedik yatak desteğinde bulunduklarını söyledi. Tutaşı, şöyle konuştu: “Raporunu getiren vatandaşımızın ihtiyacı neyse onu sağlıyoruz. Şu an bizim yapabileceğimiz şey onları mutlu edebilmek, kucaklamak ve onlara dokunabilmek. Biz onlara nasıl yardımcı olabiliriz, nasıl mutlu edebiliriz ve nasıl hayata bağlarız diye düşünüyoruz. Faydalı olacağımıza inanıyorum. Onların hayır dualarını almak kadar güzel bir şey yok. Rabbim hepsine şifa versin, dertlerine deva olsun. Onlara desteğimiz sürecek.” Engelli vatandaş Hakan Öskan da, yakalandığı hastalık dolayısıyla ayaklarını kaybettiği söyledi. Öskan, “Hayatımın kolaylaşması için Artuklu Belediyesi tarafından sağlanan akülü sandalye ve ortopedik yatak desteğine başvurdum. Artık dışarı çıkıp dolaşabiliyorum. Yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi  
Mayıs 12, 2022

Artuklu’da kilitli parke taşı döşeme çalışması (Haberler.com)

Mayıs 12, 2022

Artuklu’da kırsal mahallelere çocuk parkı (Haberler.com)

Haber Linki : Link Artuklu Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde çocuk parkı inşa ediliyor. Artuklu Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde çocuk parkı inşa ediliyor. Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, çocukları mutlu etmek için kırsal mahallelerde çalışma yaptıklarını belirtti. Belediye imkanlarının vatandaşa kaliteli hizmet olarak dönmesi için çalıştıklarını aktaran Tutaşı, geçen yıl 15 çocuk parkı yaptıklarını, bu yıl da 15 çocuk parkı yapmayı planladıklarını bildirdi. Tutaşı, şöyle konuştu: “Allah’ın izniyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önemli olan gidilmeyen yerlere gitmek, dokunulmayan yerlere dokunmaktır. Elimizden geldiğince tüm vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunacağız.”  
Mayıs 6, 2022

Mardin’de Bilali Şenlikleri 15 Mayıs’ta Düzenlenecek (Tarih Güncellendi!)

Nisan 22, 2022

Artuklu’da Tarihi Sokaklar Onarılıyor (Kıratım.com)

  Mardin’in merkez Artuklu İlçesinde bulunan tarihi sokaklar yeniden gözden geçiriliyor. Tarihi sokakların bir çoğunda çeşitli nedenlerle yerlerinden sökülen ferş taşlarının onarımına başlandı. Bundan bir süre önce yayınladığımız “Tarihi Mardin Sokakları Dökülüyor” haberi üzerine Artuklu Belediyesi Fen İşleri Birimi harekete geçerek, tarihi sokakların bir çoğunda çeşitli nedenlerle yerlerinden sökülen ferş taşlarının onarımına başladı. Artuklu Belediyesi Fen İşleri Birimi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında tarihi sokaklar, yaşadığımız çetin kış şartları nedeniyle yağmur, kar ve don olayına maruz kalarak, çoğu yerde yelerinden sökülen, taşları kırılan hatta kullanılamaz hale gelen sokaklar yeniden gözden geçirilerek, vatandaşların hizmetine hazır hale getirilecek. Tarihi Mardin sokakları turizm şehri olan Mardin’e yakışır hale getirileceğini ifade eden  Artuklu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Tutaşı, aşınmış, tahrip edilmiş sokakların en kısa sürede  onarılacağını belirterek, kadim bir medeniyete sahip olan ilçemizin her alanını halkımızın ve ilçemize gelen misafirlerimizin hizmetine  sunacaklarını söyledi. Başkan Tutaşı, “İlçemiz coğrafi yapısı itibariyle dik bir yamaca kurulduğundan kış mevsiminde yaşanan yoğun kar ve don olayından çabuk etkileniyor. Bu etkileşim sonucunda dik sokaklarımızda bundan nasibini alıyor. Tabi bu bir bahane değildir. Bizim işimiz halkımıza en iyi hizmeti götürmektir. Fen işleri ekiplerimiz ilçe genelinde bulunan tarihi sokaklarımızda bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ferş taşları zemin iyileştirmesi yapılarak yerlerine monte ediliyor. yerlerinden sökülen ferş taşları ise yenileriyle değiştirilerek yenileniyor. Alt yapı kazı çalışmaları nedeniyle bozulan veya çeşitli nedenlerle deforme olan bu gibi yerleri en kısa sürede tamamlayarak, düzgün hale getirecek ve halkımızın bu mağduriyeti giderilecektir. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” dedi.
Mart 28, 2022

Mardin’de kar sürprizi (IGF HABER Basında Biz)

Haber Linki: LİNK Meteoroloji verilerine göre Mardin için görmediği ve uyarı yapmadığı kar yağışı gece saatlerinde itibaren aralıklı olarak etkili oldu, sabah saatlerinde ise etkisini artırdı. Mardinliler Mart ayının son günlerinde kar sürprizini bir kez daha yaşadı.Sabaha karşı başlayan kar yağışı aralıksız devam etti. Yoğun kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Kısa süreli yağan kar, araçların üzerinde ve tarihi kentin taş evlerini üzerinde beyaz örtü oluşturdu. SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM Sabah saatlerinde aniden bastıran kar yağışı yerleri beyaza bürüdü. Sabah evlerinde çıkan vatandaşlar kar yağışı ile karşılaştı. Bazı vatandaşlar ise şaşkınlıklarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Mardin Kalesi ve diğer tarihi yapılar beyaza büründü. Karın etkisiyle çok sayıda cami, medrese, kilise ve manastırın bulunduğu tarihi kentte, seyirlik manzaralar oluştu. Fotoğraf sanatçıları ise Mardin’in eşsiz güzelliklerini güzel karelerle çekmek için adeta bir birleri ile yarıştı. ŞAŞIRTAN MANZARA Vatandaşlar ise Mardin’de mart ayı sonunda böyle kar yağışının ilk defa yaşandığına dikkat çekti. Hayatı boyunca ilk defa mart ayı sonunda Mardin’de kar yağdığına şahit olduğunu belirten 76 yaşındaki Süleyman Keser, kış mevsiminde görmedikleri kar yağışının mart ayında yaşandığını söyledi. Mardin’de kar sürprizi Bu yıl mart ayında 4 kez Mardin’e kar yağdığına şahit olduğunu belirten Keser,” Bu sene kış mevsimi bizleri şaşırttı. Aralık, ocak ve şubatta kar beklerken mart ayında yağdı. Ömrümde böyle bir olay yaşamadım. Martın sonuna geldik, hala kar yağışı devam ediyor. Bu da Allah’ın bir hikmeti olması gerekir.”dedi. BELEDİYEDEN YOL MESAİSİ Mardin Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı ise kar yağışı nedeniyle gece saatlerinden itibaren ekiplerin aralıksız yol ve sokak temizleme çalışmaları yürüttüklerini söyledi. Tutaşı,”İlçemizde mart ayı sonunda etkili olmaya başlayan kar yağışının, hayatı olumsuz etkilememesi için sabahın ilk ışıkları ile çalışmalarımıza başladık. Ekiplerimiz hem Sit Alanındaki Sokak ve çarşılarda hem de Yenişehir bölgesinde kaldırımlarda kar küreme çalışmalarına devam ediyor.”
Şubat 27, 2022

Artuklu’da metruk binaların yıkımı sürüyor (Haberler.com Basında Biz)

Artuklu Belediyesi, tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yapıların yıkımını sürdürüyor. Artuklu Belediyesi, tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yapıların yıkımını sürdürüyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden ve çevre kirliliğine neden olan yapılarda uyuşturucu madde kullanımının önüne geçmek için yürütülen yıkım çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda, Acar, Akbağ, Akıncı, Kabala, Tilkitepe, Yalım, Yardere, Yenişehir ve Yüce mahallelerinde 18 metruk binanın yıkımı gerçekleştirildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapıların tespit edilip yıkım işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirtti. Tutaşı, “Metruk yapıları yıkarak görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği bizim için önemli. Çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.
Şubat 24, 2022

MARDİN’DEKİ BİLGE EVİ, GENÇLERİN UMUDU OLDU (Haberler.com, Basında Biz)

MARDİN Artuklu Belediyesi tarafından kurulan ‘Bilgi Evi’nde gençlere türkçe, matematik, müzik ve bilgisayar olmak üzere 9 dalda kurs veriliyor. MARDİN Artuklu Belediyesi tarafından kurulan ‘Bilgi Evi’nde gençlere türkçe, matematik, müzik ve bilgisayar olmak üzere 9 dalda kurs veriliyor. Bilgi Evi sorumlusu Rıdvan Kandemir, gençleri kaliteli bir ortamda üniversite sınavlarına hazırladıklarını söyledi. Artuklu Belediyesi tarafından kurulan ‘Bilgi Evi’ üniversiteye hazırlanan gençler için umut kapısı oldu. Ücretsiz verilen kurslardan yararlanan gençler, düzenlenen sosyal aktivitelerle de streslerden uzaklaşıyor. Bilgi Evi sorumlusu Rıdvan Kandemir, gençleri kaliteli bir ortamda üniversiteye hazırladıklarını söyledi. Kandemir, Burada öğrencilerimiz, üniversiteye hazırlanıyor. Eğitmenlerimiz tarafından öğrencilerin taleplerine göre eksikliklerini gideriyor. Hiç bir öğrencimizi dışarıda bırakmıyoruz. İsteyen her öğrencilerimiz buradan yararlanabilir. Onların iyi bir üniversite kazanmaları için tüm imkanlarımızı onların hizmetine sunuyoruz dedi. Öğrencilerden Fatma Alkan, Bilgi evine ders çalışmak için geliyorum. Burada farklı farklı etkinliklerimiz de oluyor. Kütüphanemiz, müzik atölyemiz, masa tenisimiz var. Enerjimizi de farklı aktiviteler sergileyerek harcayabiliyoruz. Belediyemiz bize kaynak kitap temin ediyor. Rahat bir ortamda ders çalışabiliyoruz dedi. Öğrencilerden Umut Atlı, İyi üniversite kazanmak için buradaki eğitmenlerden yararlanıyorum. Benim için çok iyi oldu. Çünkü kaynak kitaplarda ücretsiz veriyoruz diye konuştu.